Zasady organizacji zajęć dydaktycznych prowadzonych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

Kategoria: organizacja studiów, rekomendacje

W związku ze zniesieniem czasowego ograniczenia funkcjonowania uczelni oraz powrotem do stacjonarnego prowadzenia zajęć w obiektach Uniwersytetu Warszawskiego jako podstawowej formy kształcenia – dostrzegając zalety prowadzenia kształcenia na odległość – Uniwersytecka Rada ds. Kształcenia podjęła 3 września 2021 r. uchwałę w sprawie zasad organizacji zajęć dydaktycznych prowadzonych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Uchwała zawiera rekomendacje URK dotyczące zasad organizacji zajęć dydaktycznych prowadzonych w trybie zdalnym, które będą prowadzone w sytuacji, gdy większość zajęć dydaktycznych będzie odbywać się w trybie stacjonarnym (tj. w obiektach uczelni). Uchwała ma zastosowanie do zajęć prowadzonych w roku akademickim 2021/2022 oraz w latach następnych.