Wytyczne dotyczące programów podwójnego lub wielokrotnego dyplomu

Kategoria: organizacja studiów, wytyczne

Uniwersytecka Rada ds. Kształcenia w dniu 3 września 2021 r. podjęła uchwałę w sprawie wytycznych dotyczących niezbędnych elementów umowy z zagraniczną uczelnią w sprawie programu podwójnego lub wielokrotnego dyplomu.

Uchwała dotyczy programów podwójnego lub wielokrotnego dyplomu (double degree programme lub multiple degree programme) umożliwiających wymianę studencką odbywaną na podstawie umowy zawartej między Uniwersytetem Warszawskim a zagraniczną uczelnią, w ramach której student odbywa studia na uczelni macierzystej oraz na uczelni goszczącej, realizując określony w umowie program studiów prowadzący do uzyskania dyplomu ukończenia uczelni macierzystej i uczelni goszczącej.

Wytyczne stosuje się do umów zawieranych od dnia wejścia w życia uchwały, tj. 3 września 2021 r.