Wytyczne dotyczące ewaluacji procesu kształcenia

Uniwersytecka Rada ds. Kształcenia w dniu 28 sierpnia 2020 r. podjęła uchwałę w sprawie wytycznych dotyczących trybu i standardów dokonywanej przez studentów i doktorantów ewaluacji procesu kształcenia na Uniwersytecie Warszawskim. Zachęcamy do zapoznania się ze wspomnianą uchwałą URK.

Uchwała ustala kwestionariusze, z wykorzystaniem których od 1 października 2020 r. będą przeprowadzane obligatoryjne ogólnouniwersyteckie ankiety oceny zajęć dydaktycznych i zajęć z wychowania fizycznego dla studentów i doktorantów, a także określa zasady przeprowadzania ankiet.

Zgodnie z uchwałą badanie ankietowe powinno być przeprowadzane co do zasady za pomocą ankiet audytoryjnych realizowanych przy użyciu urządzeń mobilnych lub komputerów udostępnionych w jednostce – poprzez narzędzia dostępne w systemie USOSweb. Wsparciem w przeprowadzeniu badania oraz interpretacji uzyskanych wyników służy zespół Pracowni Ewaluacji Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Warszawskim.